787998.com

Sat, 26 Nov 2022 22:36:18 +0000
A jelenet, amikor a tűzoltókat tájékoztatás nélkül, szinte "meztelenül" küldik be a 4-es reaktor halálosan sugárzó romjai közé. És a gondolat, hogy a kormány fejesei eközben egy atombiztos bunkerben vakarják a fejüket s mutogatnak a másikra. Az ilyen és ehhez fajta elfogadhatatlan, ámde tagadhatatlanul emberi pillanatokban rejlik a csernobili atomkatasztrófa igazi tragédiája. Az HBO sorozata pedig gondosan megtervezett tempóban, néhány kíméletlenül erős jelenettel és szívfájdító, olykor inspiráló emberi sorsok középpontba állításával mutatja meg nekünk ezt a végtelenül szomorú, ám legalább annyira izgalmas eseményláncolatot. Épp ezért semmi szükség a felnagyított reakciókra és a felesleges manírokra, amik remélhetőleg a következő öt rész erényeit sem fogják beárnyékolni. Jöhet még több film, sorozat, könyv, képregény? Katt ide!
  1. Csernobil sorozat 4 rész
  2. Csernobil sorozat 1 rész magyarul
  3. Csernobil sorozat 2 rész
  4. Csernobil sorozat 2 rész magyarul
  5. Csernobil sorozat 3 rész
  6. Csernobil sorozat 5. resz video

Csernobil sorozat 4 rész

  • Gru játékok ingyen online
  • Telefon függetlenítés vodafone
  • Budapest cesky krumlov busz
  • Csernobil sorozat 2 rész magyarul
  • Keszthelyi balesetek ma pa
  • Csernobil sorozat 5 res publica
  • Csernobil sorozat 1 rész magyarul
  • Pillangó cs. Anyák Napi műsora 2018
  • Csernobil sorozat 5 rest in peace
  • Csernobil sorozat 5 rest of this article

Kegyetlenül őszinte és letaglózó sorozattal állt elő az HBO a csernobili atomkatasztrófáról. Az HBO produkcióira eddig sem igazán lehetett panaszkodni, az elmúlt években viszont egészen parádés, olykor páratlan alkotásokkal bővítik palettájukat, most pedig egy olyan témához nyúltak, amiről sok évig beszélni sem mertek igazán az emberek. Az 1986 áprilisában történt csernobili atomerőmű-baleset a történelem egyik legsúlyosabb katasztrófája, amihez emberi mulasztások és hazugságok egész láncolata vezetett - mindez pedig a balesetet követően csak még nagyobb erőre kapott. Ezt hivatott bemutatni az HBO miniszériája, ami az első rész alapján a maga furcsa módján egyszerre gyönyörű, s szívszorítóan fájdalmas élménynek ígérkezik. Ugyan a 4-es reaktor felrobbanásakor még a világon sem voltam, a csernobili atomerőmű és Pripjaty tragédiája majdhogynem az emlékezetem óta vonzotta a kíváncsi énemet. Hosszantartó lelkes, amatőr kutatómunkám viszont egy nagy, és legalább annyira szomorú köveztetésre juttatott elsősorban: az ukrán-tragédia körülményeit az érthetetlen ellentmondások, dezinformációk, csúsztatások és hazugságok torzítják, egyes részeit mind a mai napig.

Nyilván ez apróság, de érdemes tisztában lenni vele, hogy nem egy echte dokumentarista stílust képvisel a Chernobyl, hanem egy erőteljes drámáról beszélünk, ami ehhez mérten néhol beleszínez valamelyest a cselekménybe. Nem mintha hatásvadászatról illene beszélni egy ilyen horderejű témával kapcsolatban, a sorozat mindenesetre bedob néhány olyan snittet, amiket többnyire B kategóriás katasztrófafilmekből ismerhetünk. Nem állítom, hogy alapvetően nagy gond lenne ezekkel a rövid vágóképekkel, ám az biztos, hogy teljesen szükségtelenek, hiszen Csernobil radioaktivitástól terhelt története a puszta tényekkel képes úgy elborzasztani a nézőt, amin csak ronthatnak a hollywoodi eszközök. A két alkotó, Johan Renck és Craig Mazin nem éppen visszafogott eszközökkel, de remekül adagolják a feszültséget, és fokozatosan engedik szabadjára a csernobili poklot. A gyanútlan pripjatyi lakosok jelenetei talán a legokosabbak, az azokhoz társuló gyönyörű snittek pedig egy egészen különleges, közeli perspektívába helyezik a balesetet, amiből nagyon remélem, hogy több is lesz a soron következő epizódokban.