787998.com

Sat, 26 Nov 2022 22:20:19 +0000

9. A kártyatársasági kedvezményekről – például a reptéri szolgáltatásokról – hol tudok tájékozódni? A kártyatársaság és a bank honlapján egyaránt megtalálhatók a kedvezményekről, és igénylésük pontos feltételeiről szóló információk. Ezeket mindig célszerű az utazás előtt átolvasni, hogy ne maradjunk le valamilyen kedvező lehetőségről. 10. Mit tegyek, ha a kártyám elvész, vagy ha ellopják? Ilyen esetben külföldön is azonnal intézkedni kell a kártya letiltásáról a banktól e célra kapott telefonszámon. Ha útra indulunk, ezt a telefonszámot ugyanúgy nem érdemes itthon hagyni, mint a bankkártyát. Borítókép: Getty Images

  1. Miért érdemes Közép-Dalmáciában nyaralni? - Irány Trogir - Közép Dalmácia legjobb szálláshelyei és kirándulásai
  2. Hol és hogyan érdemes nyaralni?
  3. Rendesen megdrágult a nyaralás egy év alatt. Hogyan spórolhatsz?

Miért érdemes Közép-Dalmáciában nyaralni? - Irány Trogir - Közép Dalmácia legjobb szálláshelyei és kirándulásai

  • Hol és hogyan érdemes nyaralni?
  • Toyota kovács szeged
  • Off white öv eladó
  • Replika cipő webáruház mór
  • Sims 2 letöltése magyarul ingyen teljes verzió online
  • Pons irodai kommunikáció német ingyen letöltés film
  • Neoton koncert kisvárda
  • Na igen, előfordul az ilyesmi! :) | Aktívtransz Pszichológia
  • Igazi bombázó: Katalin hercegné uralta a vörös szőnyeget
  • 7 dolog, amit érdemes tudni, ha kutyával indulunk nyaralni
  • Időjárás előrejelzés fehérgyarmat

Hol és hogyan érdemes nyaralni?

Rendesen megdrágult a nyaralás egy év alatt. Hogyan spórolhatsz?

Ha valaki például ausztriai autós körutazásra indul, akkor egy ottani tankolás, vendéglői és hotelszámla kiegyenlítése természetes velejárója az utazásnak. Ha viszont a kártyatulajdonos Magyarországon van, akkor a váratlanul jelentkező hasonló költések akár a kártya eltulajdonítására is utalhatnak. 4. Van-e rejtett költsége a külföldi vásárlásnak? Nincs, a külföldi kártyás vásárlás utólag sem szolgál majd kellemetlen meglepetéssel. 5. Helyi devizában vagy forintban fizessünk a vásárlásokért? Ha CIB-es kártyával fizetünk külföldön, vagy veszünk fel készpénzt, akkor az esetek 90-95 százalékában nem érdemes saját devizában fizetni, mert szinte biztos, hogy olcsóbban váltja át a forintot a CIB a helyi fizetőeszközre, mint az adott külföldi elfogadó. Olyan esetekben érdemes mégis a saját devizás váltást választani, ha nagyon nagy változások várhatók a devizapiacon, és nem akarjuk kitenni magunkat egy esetleges napon belüli jelentős árfolyam-elmozdulás kockázatának. 6. Hogyan ügyeljünk külföldön az adataink biztonságára?

A bankjegy-automaták minden esetben kérik a kódot a tranzakcióknál: ilyenkor a PIN kódot soha ne mondjuk ki hangosan, és mindig saját kezűleg, a számtáblát a másik kezünkkel eltakarva üssük be a számokat. Digitális pénztárcával történő vásárlás tovább növeli a biztonságot: fizetéskor sem az adott eszköz, sem az az alkalmazás szerverei nem tárolják a teljes kártyaszámot, és a kereskedőkkel sem osztják meg, továbbá nem tárol olyan tranzakciós adatokat, amelyek visszavezethetők lennének az ügyfélhez. 2. Milyen limiteket érdemes beállítani? Ügyeljünk arra, hogy a vásárlási és készpénzfelvételi limit ne legyen túl alacsony – hiszen külföldön is könnyen előfordulhatnak nagyobb kiadások –, ám a feltétlenül indokoltnál ne legyen magasabb sem, hogy a kártya illetéktelen kézbe kerülése esetén is védelmet nyújtson. 3. Érdemes-e tájékoztatni a bankot arról, ha külföldre utazunk? Igen, célszerű jelezni, hogy hová, mennyi időre utazunk; így a bank meg tud győződni róla, hogy az átmenetileg megváltozó kártyahasználati szokások az utazással összefüggésben jelentkeznek.