787998.com

Fri, 02 Dec 2022 16:06:03 +0000

Ezek az újdonságok a rock and roll és a körülötte kialakuló szubkulturális jelenségek által valósultak meg. A Rock & Roll Áruház az első oldalán ki is jelöli koncepcióját. Az 1982 novemberében megjelent és azonnal be is tiltott Poptika magazin az egyik első Magyarországon megjelent írást közölte David Bowie-ról, a Heroes egyik sorát is idézve. Ez a kötet is az említett dal alapgondolatára reflektál: hősök lehetünk, ha csak egy napra is. Ehhez szükségeltetik a megjelenés mint igen fontos tényező. Bowie kapcsán elég csak arra gondolni, hogy folyamatosan változtatta külsejét és szerepeit lemezei tematikájának megfelelően. A Poptika magazin ajándék poszterét eleveníti fel a Rock & Roll Áruház bevezető gondolait megelőző, egész oldalas kép a stílusát kaméleonként változtató Bowie-ról, a magazin egyetlen száma pedig egy kivágós foglalkoztatót, sablont is tartalmazott. Igazolványképre illesztve máris adottá vált a könnyed váltogatás a stílusok között. Épp ilyen könnyedséggel mutatja fel Poós Zoltán "ruhaügyi gyűjtése" a megjelenés hangsúlyos elemeit: nem akar szakkönyv vagy kézikönyv, szoros útmutató lenni, csupán játékra hívja az olvasót, hogy 1957-től kezdve együtt tekintsék végig a magyar pop-kulturális divatot.

  1. Poós Zoltán Táskarádió - Szórakoztató elektronika
  2. Kortárs Online - „Felruház a Rock&Roll Áruház!”
  3. Indián a városban – Poós Zoltán Kádár temetéséről és a taxisblokádról - Vasárnapi hírek
  4. Poós Zoltán tárcája - Bárkaonline
  5. „Neked a divat mondja meg, hogy ki vagy?” | Tiszatáj online - irodalom, művészet, kultúra
  6. I oldal megnézése
  7. Fotóművészet

Poós Zoltán Táskarádió - Szórakoztató elektronika

Kortárs Online - „Felruház a Rock&Roll Áruház!”

Ahol használt könyvek széles választékával és kedvező árakkal várjuk! Főoldal Hírek Termékek Újdonságok Témák Felvásárlás Akció!

Indián a városban – Poós Zoltán Kádár temetéséről és a taxisblokádról - Vasárnapi hírek

Riportművészet: Járai Rudolf 71 oldal 55 képpel, 21×26 cm Magyar Távirati Iroda Zrt, 2010. ISBN 978 963 87576 9 2 Késve került a kötet a kezembe: ez az MTI még nem a Hírcentrum. A Vince Mátyás nevével fémjelzett időszak nagy fotográfiai vállalkozásai, vastag kötetei mellett vékonyabb, de nem kevésbé fontos és szerethető kiadványai sorából való ez a puha fedelű, de igen szép kiállítású album, Keleti Éva és Szarka Klára képválogatása. A fényképek hasznosságának elvárása egy riporter számára nem lehet kérdéses. A Szarkowski-féle felosztásban ez értelemszerűen az ablakot jelenti (mi haszon lenne abból, ha a művészt nézegetjük), de a dolog nem merül ki abban, hogy a fotós elfojtja nárcizmusát. Pár évvel ezelőtt, a nagy Capa-boom idején mindenki azt idézte nálunk: ha nem elég jó a képed, nem voltál elég közel az eseményhez. Azért tűnt ez mindenki számára igaznak ostoba, szó szerinti értelmezésben is, mert manapság a képek jóságát a kamerára freccsent vércsöppek számában is lehet mérni. Pedig a túl közel nem jó.

Poós Zoltán tárcája - Bárkaonline

encus625 P>! 2017. június 17., 09:30 Poós Zoltán: Állami Áruház 85% Rögtönzések, bagatellek – egy letűnt kor kultikus tárgyaiTalán a tőlem idősebbeknek jobban tetszik a kötet, nekem sok tárgy nem, vagy nem annyira volt ismerős. Persze lapozgatás közben jön a felismerés, ilyenem is volt, olyan meg a szomszéd gyereknek. A szövegezés nekem nem tetszett, de ez az én problémám, a tárgyak rendben voltak. >! 272 oldal · puhatáblás · ISBN: 97896389420292 hozzászólásKkatja P>! 2013. január 25., 14:52 Poós Zoltán: Állami Áruház 85% Rögtönzések, bagatellek – egy letűnt kor kultikus tárgyaiSzuper volt végignézegetni(olvasgatni) gyermekkorom ereklyéit, sok élményt átéltem újra és a szövegek is nagyon jópofák és korhűek! Olvasása szigorúan 30 év felett ajánlott – élvezeti értékét itt érezteti igazán! :)pókliliom>! 2018. március 10., 11:21 Poós Zoltán: Állami Áruház 85% Rögtönzések, bagatellek – egy letűnt kor kultikus tárgyaiTetszett a sok összegyűjtött tárgy mert nekem ebből sok új volt mivel én nem akkor éltem mikor ezek voltak, de amit Poós úr hozzá írt szöveget nagyon nem jött be.

„Neked a divat mondja meg, hogy ki vagy?” | Tiszatáj online - irodalom, művészet, kultúra

A fiatalok szinte bármekkora összeget hajlandók is voltak kifizetni érte. A Rock & Roll Áruház felsorakoztatja a korabeli farmermárkákat: Trapper (58), Levi's (80), Wrangler (82) és Casucci (100). A Trapper farmer magyar válasz volt a Levi's-re: könnyű volt beszerezni, és feleannyiba került. A Levi's és a Wrangler egyaránt a szocializmus felkapott márkái voltak. A nyolcvanas években aztán megjelent az olasz Casucci répafarmere, ami lesöpörte a színről a Trappert. A farmer hatása nem vonható kétségbe: 1971-ben még tilos volt farmerban belépni a Budai Ifjúsági Parkba, öt-tíz év elteltével már éppen az lett volna a furcsa, ha valaki nem abban jelenik meg. A hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján tapasztalható volt, hogy az öltözködés hangsúlyos elemei nem a divatszalonokból érkeztek, hanem az ifjúság szubkultúrájából. A Rock & Roll Áruház számos szubkulturális darabot vonultat fel. A bőrdzseki (76) és a Martens cipő (137) egyaránt borsos áron volt csak beszerezhető, ezzel szemben a zenekari pólók (104) és a felvarrók (110), jelvények (111) könnyebben elérhetőek voltak bárki számára.

I oldal megnézése

  • Búcsú ajándék óvónéninek
  • Poós Zoltán: Állami Áruház (Collective Art Kft., 2012) - antikvarium.hu
  • Poós Zoltán: Állami Áruház - Egy letűnt kor kultikus tárgyai | Atlantisz Könyvkiadó
  • Fotóművészet
  • Rukkola Könyvcserélde - rukkolj, happolj, olvass | Rukkola.hu

Fotóművészet

A Graffaló mégis imádni való. Néha elfelejtem, hogy terhes vagyok. Szerencsére, a legtöbben a köszönés után emlékeztetnek rá "Úristen, mekkora a hasad! " felkiáltással. Visszaugrás a navigációhoz Visszaugrás a navigációra

Hétvégén mutatták be Poós Zoltán Állami Áruház című, képes irodalmi időutazását a BNV Retró Kiállításán és a design heti WAMP-on. Nagy várakozás előzte meg a kötet megjelenését, amelynek kilenc évvel ezelőtti első kiadása indította el Magyarországon a kétezres évek elejének retróhullámát. Olyan rég elfeledett márkákat hozott vissza a köztudatba, amilyen a kutyás persely, a törpeautó, vagy az MK 27-es magnó. Mivel a Szivárvány Áruház már beszerezhetetlen volt, az antikváriumokban az előjegyzési listák egyik állandó sztárja lett. A szerző viszont már "túl volt" ezen a témán, mással foglalkozott, regényeket írt, verseskötetei jelentek meg. Aztán úgy gondolta, "rendet tesz a múltjában", "leporolja a tárgyakat" és a közben hozzá került régi játékokat, újságokat, ruhaneműket "elhelyezi a hetvenes évek mátrixában". Az Állami Áruháznak állandó szereplői lettek, Józsika, Tündi, Gitáros. Ők azok, akik "bemozgatják", helyzetbe hozzák az egykori használati eszközeinket, játékainkat. A BNV Retró Kiállításának vetítéssel egybekötött beszélgetésén Poós Zoltánt Putz Attila szerkesztő-operatőr kérdezte a tárgyakról, szövegekről, tárgykultúrához fűződő viszonyárról.

Poós Zoltán: Szivárvány Áruház című könyve indította el Magyarországon a kétezres évek elejének hatalmas erejű retróhullámát. Az első olyan kortárs irodalmi alkotásként jelentkezett, amely stílust teremtett, pontosabban: hozott vissza a hétköznapi fogyasztási- és tárgykultúrába rég elfeledett márkákat. A könyv sikerének és a retró újbóli divatba jöttének hatására ma már ismét fellelhetők a háztartásokban olyan kultikus darabok, mint a Tisza cipő vagy a Méta melegítő, az idelátogató külföldieket pedig magától értetődő módon kalauzoljuk a régi menzák ízvilágát megidéző éttermekbe, Meggymárkával leöblíteni a túróscsuszát. A Szivárvány Áruház szövegeire a Filmmúzeum csatorna >évekig tartó tévéműsorfolyamot szerkesztett, a kötet tárgyait pedig egy országjáró tárlat keretében is bemutatták. A komoly közönségsikert aratott könyv eddig összesen négy kiadást ért meg, melynek anyagát a Collective Art kiadó 9 év után újra gondozásba vette. Az új kiadó teljesen átdolgozott, felújított szöveggel, összesen több mint 120 retró tárggyal és esszével jelenteti meg a könyvet, immár Állami Áruház címmel.

Szerettem volna bizonyítani, például Kemény Istvánnak, aki azt írta egyik első levelében, 1987 végén, hogy "nem tudom, melyikünkből lesz majd költő". Én tudtam, hogy ő nagy költő, és azt is, hogy én maximum versnek tűnő szövegeket írok, de sosem voltam biztos abban, hogy valaha is költő vagy író első könyvem megjelenése után el is engedtem ezt a dolgot. Mindig azt mantráztam, hogy nekem fontos ugyan az irodalom, de főleg azért, mert segít a traumák feldolgozásában, a többi pedig – ha lesz többi – csak jutalomjáték. Így végül is a pályám elején, amikor 30 éve, 1992 tavaszán megjelent az első könyvem a Cserépfalvinál, azon gondolkodtam, hogy is kéne elfelejteni ezt az egészet, és menni inkább a közgázra, a jogra vagy valamilyen tanári szakra. Aztán – bár lediplomáztam – maradt az irodalom, az összes bizonytalanságával és az én összes bizonytalansánnyire volt támogató, befogadó a szakmai kánon? Mennyire volt párbeszéd? Fiatalként kire nézett föl leginkább? És ki(k)re tudott támaszkodni? Azóta miben változott a legtöbbet az irodalmi élet?